Aktualności

North Sails 2022

Po kilku latach zapowiedzi, w końcu doczekaliśmy się powrotu marki North Sails na windsurfingowy rynek. 12 kwietnia North Sails oficjalnie zaprezentował na swojej stronie www nową kolekcję żagli i akcesoriów. A przynajmniej część z nich, gdyż większość modeli żagli pojawi się w sprzedaży dopiero w nadchodzących miesiącach. 

Docelowo paleta Northa składać się będzie z czterech modeli: 

Wave – pierwszy z zaprezentowanych modeli, to 4-listwowy żagiel, dedykowany do pływania na falach. Ultra lekki, super wytrzymały, ma oferować maksymalną kontrolę i zwinność w najbardziej radykalnych warunkach. Dostępny w rozmiarach 3.3, 3.7, 4.2, 4.7, 5.3 i 5.8. Ceny zaczynają się od 899 €. 

X-Over – 5-listwowy żagiel do wszechstronnej zabawy na falach i między nimi. Jego zaletą ma być silny ciąg, lekkość i zwinna manewrowość. Model ten pojawi się w sklepach w czerwcu tego roku w rozmiarach: 3.7, 4.2, 4.7, 5.0, 5.4, 5.8, 6.2, 6.6, 7.4 i 8.2. Ceny nie są jeszcze znane.

Foil – żagiel od początku zbudowany z myślą o deskach foil. Ma oferować dużą moc podczas fazy wynoszenia deski z wody, a zaraz potem niezwykłą lekkość prowadzenia w locie. Aktualnie planowane są trzy rozmiary: 7.0, 8.0 i 9.0. Żagiel wyposażony będzie w 7 listew i szeroką kieszeń masztową. Jego premiera planowana jest na końcówkę tego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Race – dedykowany model na regaty i maksymalnie szybkiego pływania z klasycznym statecznikiem. Pojawi się w dwóch wersjach: Slalom race i Free race. Podobnie do modelu Foil, tu również ujrzymy 7 listew i szeroką kieszeń masztową. Planowane rozmiary: 5.4, 6.0, 6.7, 7.4, 8.2, 9.0. North Race pojawi się na rynku pod koniec tego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Wspólną cechą wszystkich żagli North Sails jest wyjątkowa konstrukcja 3Di – przestrzennie formowany laminat bez użycia tradycyjnych zszywanych paneli. Cały żagiel (oprócz wszytych okien i kieszeni masztowej) składa się z jednego kawałka materiału. Jest to dokładnie ta sama technologia, którą stosuje się do produkcji wyczynowych żagli używanych w America’s Cup i Volvo Ocean Race.  

Zobaczcie chyba pierwszy w sieci filmik z taklowania nowego Northa Wave: 

Więcej o nowych żaglach North Sails na stronie: https://northwindsurfing.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top