Aktualności

GUN Re-seal 2022 – pierwszy na świecie żagiel z recyklingu

W ostatnich latach coraz większą uwagę producentów zajmuje temat zmniejszenia szkodliwości procesu produkcji sprzętu na środowisko. Niestety dość często działania te ograniczają się do akcji czysto marketingowych, choć zdarzają się też chlubne wyjątki. Jak choćby w przypadku firmy GUN Sails i jej najnowszego żagla wave o nazwie RE-Seal

Ten premierowy model blisko w 75% zbudowany jest z materiałów uzyskanych w procesie recyklingu plastikowych butelek, a pokrowiec na niego aż w 100%. Firma GUN Sails informuje, że na każdy metr powierzchni żagla przypada 10 zużytych butelek, co w praktyce przekłada się na zmniejszeniu emisji CO2 o 400g. To pierwszy na świecie żagiel windsurfingowy, zbudowany z tego typu materiałów. 

GUN Re-seal jest 4-listwowym żaglem wave, w którym główny nacisk położono na uzyskanie neutralnego prowadzenia podczas jazdy na fali oraz stabilności w trakcie manewrów i kontroli w przeżaglowaniu. Dostępny jest w 10 rozmiarach od 3.2 do 5.7 m. Jego cena w sklepie internetowym producenta zaczyna się od 495€. 

Źródło: https://gunsails.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top