Aktualności

Relacja z jubileuszowych regat w Wolsztynie

XX jubileuszowe Regaty Windsurfingowe, przeszły do historii. Udział brało 16 zawodników (14 w kategorii raceboard ). Sobota 5 biegów raceboard + slalom 5 biegów, niedziela 4 biegi raceboard  + Open (wszyscy na deskach raceboard ), dookoła jeziora. 

Tradycyjnie już od lat patronat nad nimi objęli Starostowie z trzech powiatów. Z powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński, Andrzej Wilkoński z powiatu Nowo Tomyskiego,  Wolsztyńskiego – Jacek Skrobisz. Ufundowali oni skromne nagrody, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

Od samego początku zmagania windsurferów wspiera nagrodami Hydrosfera, która na stałe już wpisuje się w te regaty. Wspiera nas również WKŻ Wolsztyn oraz  X3M- team. Bardzo ważne wsparcie udzielił Miejsko Powiatowy oddział WOPR z Wolsztyna, współpracujący z Wolsztyńskim Klubem Żeglarskim.

Przy tej okazji, rozegrano również pierwszą w tym roku edycję Amatorskiego Pucharu Polski (A.P.P.). Żeglarze deskowi na zawody przyjechali z tak odległych miejsc, jak Warszawa, Będzin,  Dolsk,  Gdańsk, Gdynia ,Łódź, Szczecin, Inowrocław. Otwarcia regat w imieniu trzech starostów dokonał V-ce Starosta Powiatu Grodziskiego Sławomir Górny. Był on również głównym sędzią zawodów, z racji swojego wieloletniego instruktorsko-żeglarskiego doświadczenia, oraz jako Starszy Ratownik WOPR. Zamknięcia regat dokonał Starosta powiatu Wolsztyńskiego Jacek Skrobisz.

 Wyniki

Kategoria Open. 

Zawodnicy 

1- Tomasz Franczak 

2- Wojciech Melzacki 

3- Monika Franczak

Juniorzy 

1- Mikołaj Kopczaski 

2- Kacper Sokołowski 

3- Iwan Kocherha 

Amatorzy 

1- Witek Smętek 

2- Mariusz Wierzchucki 

3- Waldemar Dalke

Kategoria Raceboard 

Zawodnicy ( jak w kategorii Open) 

Juniorzy 

1- Mikołaj Kopczaski 

2- Kacper Sokołowski 

3- Diana Kuchera 

Amatorzy 

1- Witek Smętek 

2- Tomasz Kómoch 

3- Krzysztof Sawala 

Sobota dodatkowo 5 biegów

Kategoria Slalom 

1- Krzysztof Sawala 

2- Piotr Sawala

 3- Walsemar Dalke

Źródło: http://www.wkz.org.pl/

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top