Aktualności

Green Capital Surf Team

Green Capital Surf Team to jedyny w swoim rodzaju projekt. Połączenie sportu na najwyższym poziomie z innowacyjnością i ekologią to coś czego jeszcze nie było.  

Green Capital Surf Team tworzy trzech utytułowanych windsurferów: były Mistrz Europy i Młodzieżowy Mistrz Świata Michał Polanowski, który jednocześnie jest pomysłodawcą projektu. 17-krotny Mistrz Polski i 2-krotny Wice Mistrz Świata Maciek Rutkowski oraz 18-letni Mistrz Europy Juniorów Michał Polak. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej Polaków poprzez promocję zdrowego dla siebie i planety, świadomego trybu życia oraz pokazanie, że można to robić w przyjemny sposób dobrze się bawiąc.

Powstaną nie tylko materiały promocyjne promujące ekologiczne myślenie z udziałem naszych Mistrzów, ale także zobaczyć będzie ich można nad Bałtykiem przy okazji akcji sprzątania plaż połączonych z piknikiem sportów wodnych. 

Każdy z zawodników GCST znajduje się w innej fazie kariery. Po zdobyciu Mistrzostwa Europy i medalu Mistrzostw Świata Polanowski trenuje i startuje już wyłącznie dla przyjemności. Pełni on rolę mentora dla dekadę młodszego Rutkowskiego i dwie dekady Polaka. Ci zaś znajdują się w samym środku i na początku karier. Maciek to jedyny Polak startujący w prestiżowym cyklu PWA World Tour, gdzie wygrał jedyny przystanek w skróconym przez pandemię sezonie 2020, wcześniej przywożąc z Mistrzostw Świata 2 srebra. Michał Polak to najzdolniejszy polski windsurfer młodego pokolenia, który ma za sobą nie tylko sukcesy juniorskie, ale chociażby podium zeszłorocznych Mistrzostw Polski zaraz za kolegami z Green Capital Surf Teamu! 

Co łączy wszystkich trzech? Windfoil, czyli nowa windsurfingowa dyscyplina, w której zawodnicy już nie płyną po wodzie, a unoszą się nad nią na tzw. hydroskrzydle. I to właśnie windfoil został nową klasą olimpijską na Igrzyska 2024. To właśnie Maciek Rutkowski, który pierwszy z medali Mistrzostw Świata zdobył właśnie na foilu, razem z Michałem Polakiem są faworytami do wyjazdu do Paryża w biało-czerwonych barwach. Łączy ich również niezmienny szacunek do natury i chęć realnego wpłynięcia na sytuację. 

Jako windsurfer codziennie korzystam ze środowiska naturalnego. Ocean, morze czy plaża to zakątki mojego biura i jestem niezmiernie zmotywowany, żeby w tym biurze zapanował porządek na jaki zasługuje. Przez 10 lat kariery realizowałem wiele projektów, ale żaden nie był mi tak bliski jak ten” – mówi Rutkowski. „Cały nasz sport opiera się na oceanie i świetnie, że robiąc to co kochamy, będziemy mogli temu środowisku pomóc” – dodaje Michał Polak.

Partnerem tytularnym projektu jest firma Green Capital S.A., która realizuje inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. W 2019 roku stała się liderem rynku wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy być częścią tak świetnego projektu. Słońce, wiatr, innowacyjny sprzęt o niesamowitej wydajności – windfoil ma bardzo wiele wspólnego z rynkiem OZE, a do tego łączy nas wspólna troska o przyszłość naszej planety. Jestem dumny z kampanii, którą zaplanowaliśmy i nie mogę się doczekać, kiedy będziemy w stanie pokazać Państwu jej owoce.” – powiedział prezes Green Capital S.A. Michał Polanowski, który sukcesy sportowe zdołał przełożyć na grunt biznesowy.

Pierwsze wspólne realizacje Green Capital Surf Team już niedługo, a tymczasem członkowie szykują się do pierwszych zawodów – Michał Polak do International Games nad włoskim jeziorem Garda, a Maciek Rutkowski do pierwszego przystanku PWA World Tour w Izraelu. 

Źródło: www.greencapitalsa.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top