Krzysiek 2017-11-09 12:51, Krzysiek

Pierwsze w historii Mistrzostwa Świata RS:X Convertible
W ubiegłym tygodniu na portugalskiej wyspie Terceira odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w foilowej klasie RSX:Convertible. Rozegrano w sumie 16 wyścigów, w których wzięło udział 20 mężczyzn i 5 kobiet. Wśród nich znalazł się też nasz jedyny reprezentant - Piotr Myszka, który na swoim profilu FB tak zrelacjonował swój start:

Pierwsze Mistrzostwa Świata w klasie RSX Convertible na Azorach za nami.
W ciągu 5 dni regat rozegraliśmy 16 wyścigów przy wietrze od 6 do 24 węzłów przy dużej fali oraz na płaskie wodzie.

W mężczyznach zwyciężył Thomas Goyard, a w kobietach Maelle Guilbaud z Francji.
Dla mnie były to bardzo pracowite zawody, gdyż w ciągu tych pięciu dni nauczyłem się latać na hydro-skrzydle, zrobiłem kilka ruf w pełnym locie oraz zdobyłem ogromne doświadczenie w różnych warunkach wiatrowych, z czego jestem najbardziej zadowolony.
Przez całe regaty mieliśmy bardzo zmienny i porywisty wiatr, przy którym musiałem nauczyć się latać i jeszcze rywalizować z innymi. Podczas regat czułem się jak nowicjusz, który zaczyna swoją przygodę z windsurfingiem. Na wodzie podpatrywałem najlepszych i kopiowałem ich technikę oraz ruchy. Na brzegu z notesem w ręku robiłem notatki z informacji, które udzielali mi doświadczeni zawodnicy. 
Po za zdobytą wiedzą wracam do Polski z dwoma zestawami RSX Convertible i z tego bardzo się cieszę gdyż będziemy mogli kontynuować naukę w Polsce. Mam nadzieje, że praca jaką wykonamy zaowocuję dobrymi wynikami podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy na Foilu, które na 99% odbędą się w Polsce!!!
Podczas zawodów niezwykłym wyczynem popisał się Julien Bouyer, który zdołał wylądować pierwszego w historii back loopa na desce z hydropłatem. Zobaczcie film podsumowujący Mistrzostwa Świata RS:X Convertible:http://worlds2017.rsconvertibleclass.com 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.