Krzysiek 2017-01-17 14:56, Krzysiek

Steve Allen zwycięzcą pierwszych regat 2017

Podczas gdy u nas trwa sroga zima, w Australii windsurferzy cieszą się pełnią lata i regatowego sezonu. Kilka dni temu na drugim krańcu globu odbyły się największe windsurfingowe regaty Australii - Lancelin Ocean Classic. Tradycyjnie rozegrane zostały dwie konkurencje: wyścig long distance na odcinku około 20 km oraz zawody wave.

W pierwszej konkurencji zdecydowanie wygrał Steve Allen, który na desce 115 litrów oraz z żaglem 8.6m² dopłynął do mety blisko 2 minuty przed drugim zawodnikiem - Patrikiem Diethelmem. Trzecie miejsce wywalczył Rowen Law.

Wśród kobiet pierwsze miejsce na podium zdobyła Karin Jaggi, tuż za nią znalazły się Justyna Śniady i Kirra Pallant.

W męskiej konkurencji wave najlepszy okazał się Jaeger Stone, który pokonał Bena Severne’a i Bena Proffitta. Na kobiecym podium konkurencji wave ponownie zobaczyliśmy Justynę Śniady i tutaj również na drugim miejscu. Zawody wave wygrała Jane Seman, a za Justyną znalazła się Lina Erp.