Krzysiek 2016-11-29 15:12, Krzysiek

GPS SM - nowe rekordy sezonu!
Zaczynamy coraz bardziej wierzyć w to, że zimny wiatr jest szybszy… A już szczególnie, jeśli wieje w Rewie! Ponownie im bliżej końca sezonu, temperatura coraz bliższa zeru, tym goręcej się dzieje w tabeli rankingu Hydrosfera GPS Speed Master!

Po wietrznym weekendzie otrzymaliśmy 8 nowych wyników, z których aż 2 notują VMAX powyżej 40 kts! Pierwszy z nich, wraz z relacją, nadesłał Adam Mróz (38.12 kts):W sobotę 26 listopada Rewa pierwszy raz w tym roku okazała się sprzyjać speed surferom. Temperatura powietrza ponad 5 stopni, wiatr solidny zachód z odkrętką południową w podstawie 20 parę kts a szkwały często przekraczały 35 kts. Na wodzie pojawiło się sporo zajaranych speedowców i freestylowców. Stan wody był nie za wysoki dla tego przy prostej najazdowej powstała wyspa a pomiędzy nią i brzegiem 1,5 m przesmyk. Cała trudność polegała na trafieniu w ten przesmyk. Dla Mariusza spotkanie z wyspą skończyło się połamanym masztem. Cypelek rewski jest dość krótki, prędkości max uzyskiwaliśmy pływając w stronę Helu więc na pełnym gazie wpadało się na spory czop.W tych warunkach udało mi się pływać szybciej niż na poprzedniej sesji w Chałupach :) i tak zaliczyłem  też jeden mega rekordowy przejazd z prędkością max 75,56km/h a średnią 10s 72,95km/h (39,39 kts)!!! Średnia z tego przejazdu jest jak do tej pory najlepszą dziesięcio-sekundówką  na polskich wodach. Pozostaje tylko popracować nad powtarzalnością wyniku :)

Gdy panują tak znakomite warunki, na wodzie nie mogło zabraknąć Piotra Dudka (38.54 kts). Oto jego wrażenia z aktualnie rekordowej sesji sezonu:

W sobotę cały dzień testowalem ustawienie sprzętu do speedu. Przez pierwsze 2 godziny nie mogłem zmusić zestawu aby przekroczyć 36 kts. Testowałem różne napięcia żagla po maszcie i okazuje się, że zmiana napięcia w Poincie o 0,5 cm robi ogromną różnicę. Po odpowiednim ustawieniu napięcia po maszcie (większe niż do slalomu) zestaw przyspieszył do ponad 41 kts prędkości maksymalnej. Tego dnia pływalem na desce szerokości 43 cm i najlepsze prędkości mialem jak już wiatr był słabszy. Teraz wierzę że w idealnych warunkach można pływać ponad 40 kts prędkości średnich. Może uda sie jeszcze w tym roku. Przy okazji zaliczyłem katapę życia przy prędkości około 40 kts z 12 kg ołowiu na plecach - osobliwe przeżycie.

Tego samego dnia w Rewie świetne prędkości zanotowali też Andrzej Horabik (34.89 kts), Andrzej Wrembel (33.78 kts) i robiący niesamowite postępy Michał Polak (29.95 kts).Dość pechowo start w Rewie rozpoczął Mariusz Kozieł, który przy pierwszej próbie połamał maszt. Po zmianie sprzętu i spotu na Małe Morze, zakończył dzień na wodzie z bardzo dobrym wynikiem 31.30 kts. Poniżej zdjęcie ze speedowej sesji w Rewie nadesłane przez Andrzeja Horabika:Aktualny ranking zawodów: http://www.windsurfing.pl/gpssm-ranking/
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.