Krzysiek 2016-07-03 11:12, Krzysiek

Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Ustka 2016
Już 7. lipca w Ustce rozpoczną się trwające do 10. lipca Mistrzostwa Polski w Windsurfingu „Ustka na fali”. Szykuje się pełna emocji rywalizacja na wodzie i sporo atrakcji dla wszystkich tych, którzy w drugi weekend lipca odwiedzą Ustkę. Po raz pierwszy letnia stolica Polski stanie się gospodarzem zmagań windsurferów na tym poziomie. Ponadto powody do radości mieć będą także miłośnicy zyskującego na popularności crossfitu.

Zawody organizowane są przez agencję My Flow i Miasto Ustka przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu. Weźmie w nich udział czołówka polskich windsurferów i utytułowani goście z zagranicy. Należy spodziewać się obecności Australijczyka Steve'a Allena, który 9-krotnie zdobywał Mistrzostwo Świata w Windsurfingu. Szacuje się, że na wodzie rywalizować będzie nawet 60 – 80 zawodników. Mistrzostwa rozgrywane będą w klasie Slalom. Konkurencja polega na ściganiu się na trasie wyznaczonej według symbolu "8" lub slalomu między bojami na kursie z wiatrem. To dyscyplina w pełni wyścigowa, w której „kto pierwszy, ten lepszy”. Nie obowiązują w niej zasady i wszelkie chwyty są dozwolone. Prędkości jakie osiągają zawodnicy na wodzie sięgają nawet 100 km/h. Ambasadorem i twarzą Mistrzostw Polski w Windsurfingu „Ustka na Fali” jest Maciek Rutkowski – 24-letni Mistrz Świata w Windsurfingu, który od tego sezonu promuje Ustkę podczas swoich startów w regatach Pucharu Świata PWA.Oprócz widowiskowej rywalizacji na wodzie, przygotowaliśmy szereg atrakcji na samej plaży. Sektor sportowy zamieni się w najbardziej słoneczne i kipiące pozytywną energią miejsce na ziemi. W miasteczku plażowym będzie można poczuć prawdziwy surferski klimat.
Obecne będzie wszystko, co wpisuje się w zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek. Rywalizacji na wodzie towarzyszyć będzie sporo atrakcji dla plażowiczów – od zajęć zumba, fitness i crossfit, konkursy z nagrodami i bezpłatne lekcje windsurfingu, pływanie na SUP (deski z wiosłem). Imprezie towarzyszyć będą także pierwsze w historii Ustki crossfitowe zawody na plaży „CROSS Baltic GAMES ” w której w dwóch kategoriach open zmierzą się kobiety oraz mężczyźni. Dla tych, którym sportowych wrażeń będzie za wiele, organizatorzy przygotowali strefę wellness w której będzie można poddać się zabiegom przywracającym formę i wygląd tak bardzo potrzebny podczas wypoczynku nad polskim morzem.Zawody rozpoczną się w czwartek 7. lipca i potrwają do niedzieli 10. lipca. Rywalizacja na wodzie oraz strefa sportu i zdrowia czynna będzie w tych dniach od godziny 11 do 17. Dokładne godziny kolejnych wyścigów zawodników zależne będą od warunków wiatrowych. Aby być na bieżąco warto śledzić fanpage Mistrzostw Polski w Windsurfingu „Ustka na fali” w popularnym serwisie społecznościowym Facebook, pod adresem: facebook.com/windsurfingustka.
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.