Krzysiek 2015-06-19 12:01, Krzysiek

Zofia Klepacka rozpoczyna rywalizację 
w Mistrzostwach Europy w Mondello
Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Londynu w klasie RS:X rozpoczyna w najbliższą sobotę oficjalne eliminacje do Rio de Janeiro. Pierwszym sprawdzianem będą Mistrzostwa Europy w Mondello na Sycylii, gdzie nasza reprezentantka będzie mogła zdobyć cenne, eliminacyjne punkty. W drodze na olimpiadę w Brazylii Zofię Klepacką wspiera jej sponsor Volkswagen Samochody Użytkowe.


Zawody w Mondello we Włoszech, które rozpoczynają się 20 czerwca, otwierają cykl przedolimpijskich zmagań windsurfingowych. Mistrzostwa Europy są o tyle ważne, że jest to pierwsza eliminacja do igrzysk olimpijskich, która kwalifikuje zawodników do startu w zawodach przedolimpijskich na akwenie w Rio. Nasza reprezentantka ocenia swoją formę dosyć wysoko, o czym świadczy jej sukces w Pucharze Europy w Mademblik w Holandii.

Dwa tygodnie temu wróciłam z regat w Holandii, gdzie zajęłam drugie miejsce. Warunki pogodowe były dosyć ciężkie i czasem musieliśmy czekać na odpowiedni wiatr. Nie jest to dla mnie już tak męcząca jak kiedyś, dzięki wsparciu mojego sponsora. Volkswagen California, którym na co dzień podróżuję, jest na tyle przestronny, że pozwala mi na odpoczynek i komfortowe oczekiwanie na odpowiednie warunki pogodowe w każdym miejscu, w którym akurat odbywają się zawody – mówi Zofia Klepacka.

Za triumf w mistrzostwach Starego Kontynentu pierwszy zawodnik otrzyma 15 punktów (punktowane są kolejne miejsca, aż do 15, za które dostaje się jeden punkt). Do cyklu zmagań przedolimpijskich zaliczają się również 2 inne imprezy: regaty Olympic Test Event, które odbędą się w sierpniu w Rio de Janeiro oraz mistrzostwa świata w Al Mussanah w Omanie na przełomie października i listopada.

Zofia Klepacka, reprezentantka YKP Warszawa, między zawodami będzie również szlifować swoją formę w Polsce, w Zatoce Puckiej, gdzie od lat trenuje i gdzie stawiała swoje pierwsze kroki na windsurfingowej desce. Jak sama twierdzi, dobrze jej się pływa w tym miejscu, ponieważ warunki wietrzne zawsze są znakomite.
Rozpoczęcie Mistrzostw Europy w Mondello zaplanowano na najbliższą sobotę. W rywalizacji weźmie udział prawie 60 najlepszych zawodniczek z naszego kontynentu. Trzymamy kciuki za naszą rodaczkę i życzymy jej samych sukcesów w drodze na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.  

Źródło: Biuro prasowe "Volkswagen Samochody Użytkowe"
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.