Krzysiek 2014-04-28 11:34, Krzysiek

Lidia Sulikowska brązową medalistką ME klasy Techno293

Zaledwie jeden dzień po zakończeniu Pucharu Świata w Hyeres i znakomitych wynikach seniorów olimpijskiej klasy RS:X, nasi młodsi deskarze dają nam kolejny powód do zadowolenia.

W dniach 20 – 27 kwietnia 2014, nad włoskim jeziorem Garda zostały rozegrane Mistrzostwa Europy klasy Techno293. Reprezentująca barwy SKŻ Ergo Hestia Sopot Lidia Sulikowska stanęła na podium, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji dziewcząt do 15 roku życia.

Były to największe, pod względem frekwencji, rozegrane Mistrzostwa Europy tej niezwykle szybko rozwijającej się klasy żeglarskiej. Na stracie stanęło ponad 300 żeglarzy kategorii do 15 i do 17 roku życia, natomiast Lidia rywalizowała w 19 osobowej flocie. To już drugi medal sopockiej zawodniczki w tej klasyfikacji na Mistrzostwach Europy. Pierwszy, srebrny Polka wywalczyła w ubiegłym roku w Izraelu. We Włoszech Lidia uległa jedynie aktualnej Mistrzyni Świata, reprezentantce gospodarzy Giorgi Specjale oraz deskarce z Grecji, Natalii Arapoglou.

Oprócz doskonałej Lidii Sulikowskiej niestety żadnemu podopiecznemu trenera Seweryna Kosznika nie udało się zakończyć rywalizacji w pierwszej dziesiątce swojej klasyfikacji.