Krzysiek 2012-07-16 10:58, Krzysiek

Teneryfa PWA 2012




Atomowy wiatr i sile fale El Cabezo stały się areną rozgrywek drugich tegorocznych zawodów PWA. Teneryfa nie zawiodła, serwując zawodnikom warunki na najmniejsze żagle w quiverach - kobiety schodziły na wodę z 3.0, mężczyznom w zupełności wystarczały żagle 3.7 m. Po dwóch rozegranych eliminacjach ponownie zobaczyliśmy na podium parę zwycięzców z Pozo: Philipa Köstera i Iballę Moreno.



Jestem super zadowolony ze zwycięstwa - mówił po zakończeniu zawodów Köster - szczególnie, że Alex Mussolini był dziś w świetnej formie i dał mi ostro popalić. Próbowałem wykręcić potrójnego loopa i mam szczery zamiar go w końcu dokończyć. Mam nadzieję, że w Danii zastaniemy podobne warunki do ubiegłego roku i tam go zrobię!



Iballa Moreno też nie kryła zadowolenia - Nie bardzo wiem co się dzieje, ponownie zaczęły mi wychodzić potężne manewry dosłownie w ostatniej chwili zawodów. Bardzo się cieszę, choć zdaję sobie sprawę, że miałam nieco szczęścia. Nigdy nie przypuszczałam, że uda mi się dwa razy pokonać moją siostrę. Jestem bardzo szczęśliwa z pierwszej w życiu wygranej dwóch zawodów z rzędu!


Wyniki mężczyzn:

1 Philip Köster (Starboard / NeilPryde / Maui Ultra Fins)
2 Alex Mussolini (Tabou / Gaastra)
3 Victor Fernandez (Fanatic / North)
4 Ricardo Campello (JP / NeilPryde / MFC)
5 Dany Bruch (Starboard / Severne / AL360)

Wyniki kobiet:

1 Iballa Ruano Moreno (Starboard / Severne)
2 Daida Ruano Moreno (Starboard / Severne)
3 Karin Jaggi (Patrik / Severne)
4 Laure Treboux (Fanatic / North)
5 Steffi Wahl (Patrik / Sailloft Hamburg)
 
www.pwaworldtour.com
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.