Krzysiek 2012-02-25 11:42, Krzysiek

Mistrzostwa Europy RS:X

Pierwszy dzień Mistrzostw za nami. Przemek na drugim miejscu - czterech Polaków w pierwszej dziesiątce. Dyskwalifikacja Zofii.
Rozegrano trzy wyścigi przy silnym wietrze wiejącym z prędkością 15-20kt. Wśród mężczyzn najlepiej z RSXteam radził sobie dziś Przemek Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot (Kredyt Bank, Quiksilver) 2,2,4 miejsce. W trudnych warunkach potrafił dobrze wykorzystywać znaczne zmiany kierunku wiatru i trzy razy finiszował w ścisłej czołówce. Piotr Myszka AZS AWFiS (Kredyt Bank, Zdunek, Vermari) i Michał Majewski YKP Warszawa żeglowali ze zmiennym szczęściem. W klasyfikacji generalnej sa na 5. i 6. miejscu. Na uwagę zasługuje wysokie 8. miejsce Pawła Tarnowskiego SKŻ ERGO Hestia (SKOK Satefczyka), który jest podopiecznym trenera Maćka Dziemiańczuka. Paweł jest jeszcze juniorem i to jego pierwszy start w regatach seniorskich tak wysokiej rangi.

Zosia Klepacka w wynikach ma trzy dyskwalifikacje choć zajęła w poszczególnych wyścigach miejsca: 4,1 i 3. Jury regat zdyskwalifikowało Zofię ponieważ deska na której dziś żeglowała miała inny numer fabryczny niz ten który został zgłoszony do regat. Każdy zawodnik musi zgłosić do zawodów sprzęt na którym bedzie żeglował to znaczy: deskę, maszt, bom, żagiel, miecz i statecznik. Każda z tych rzeczy ma swój numer fabryczny, który trzeba zgłosić poprzez strone internetową regat. Raz zgłoszonego sprzętu nie można zmieniać do końca regat. Termin zgłoszenia upływał wczoraj o 18:00. Zosia przyleciała z Argentyny do Funchal wczoraj około 20:00 i dlatego ja sam dokonywałem zgłoszenia jej sprzętu i popełniłem fatalny błąd wpisując na internetowej stronie regat zły numer kadłuba. Dziś Zosia wygrała jeden z wyścigów i komisja regatowa wezwała ją na kontrolne pomiary. Zofia poszła na nie przekonana, że wszystko jest dobrze, a tu zaskoczenie i okazuje się że numer kadłuba nie zgadza się z tym który jest w zgłoszeniu. Sprawa trafiła do Jury, które zdecydowało o dyskwalifikacji ze wszystkich dzisiejszych wyścigów. Dramat. Mistrzostwa Europy same w sobe na pewno są ważne, ale w tym roku to tylko cześć przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Dlatego od jutra pracujemy na nowe konto.

Mój bład może kosztować Zofię nie zdobycie medalu tych mistrzostw ale wzorem Mateusza Kusznierewicza, który w Mistrzostwach Świata w Perth z dwoma dyskwalifikacjami zajął ostatecznie znakomite 4 miejsce - Zofia będzie walczyć do końca i z trzema dyskwalifikacjami postara się pobić Mateusza.