Testy

Unifiber Maverick 5.8

Test niedrogiego żagla freeride firmy Unifiber

Testy

Unifiber Experience iWindsurf 280

Test pierwszej deski windsurfingowej firmy Unifiber

Technika - średniozaawansowani

Speed - technika szybkiego pływania

Oto kilka porad, dzięki którym osiągnięcie naprawdę wysoką prędkość!

 • Kolejne udane regaty w Pucku

  Kolejne udane regaty w Pucku

  O tym, jak nieprzewidywalna jest Zatoka Pucka, mogli przekonać się uczestnicy drugiej edycji Pucharu Pucka w windsurfingu. Prognozy na regaty były fatalna, nie dając większych nadziei na rozegranie zaplanowanych wyścigów. Stąd też mniejsza frekwencja na starcie.

   0 Zobacz więcej
 • Kłopoty z dłońmi

  Kłopoty z dłońmi

  Jednym z częstszych problemów, z którym spotykam się prowadząc szkolenia windsurfingowe są uszkodzenia wewnętrznej powierzchni dłoni u kursantów. Objawią się to występowaniem pęcherzy i zdartą skórą po kilku pierwszych dniach długiego i intensywnego pływania.

   0 Zobacz więcej
 • Pożegnanie z Northem

  Pożegnanie z Northem

  Już wkrótce zniknie rynku jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii windsurfingu i kitesurfingu. Przeczytajcie wywiad z Tillem Eberle - szefem grupy Boards & More, która zmienia markę North Sails w Duotone.

   0 Zobacz więcej
 • Nowości PATRIK 2018

  Nowości PATRIK 2018

  e od dziś wiadomo, że Patrik chadza swoimi ścieżkami. Każdy model deski miał oddzielnie opracowaną konstrukcję, czasami wykonaną w odmiennej technologii niż deski innych producentów. Ciekawym przykładem są deski slalomowe, które zazwyczaj wykonane są w całości z karbonu.

   0 Zobacz więcej
 • Przegrzanie organizmu czyli udar cieplny

  Przegrzanie organizmu czyli udar cieplny

  Pierwsze objawy, ostrzegające o możliwości nastąpienia udaru to odczucie znużenia, ból i zawroty głowy, brak apetytu i nudności oraz poczucie niepokoju. W chwili ich wystąpienia trzeba natychmiast przerwać działanie czynników podwyższających temperaturę.

   0 Zobacz więcej
 • Ezzy Hydra - nowa koncepcja żagla foil

  Ezzy Hydra - nowa koncepcja żagla foil

  Gdy wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystko, nagle pojawia się to coś. Tak jak najnowszy żagiel Davida Ezzy - dedykowany do hydropłatów model HYDRA. Czegoś takiego z pewnością jeszcze nie widzieliśmy.

   0 Zobacz więcej
 • Zaproszenie na regaty do Dolska

  Zaproszenie na regaty do Dolska

  W dniach 16-17 czerwca odbędą się XXIII Regaty Żaglodeskarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk. Zawody mają charakter otwarty. Zapisy ruszą 16.06 od godziny 9:00 na Plaży Gostyńskiej nad Jeziorem Dolskie Wielkie (teren OSiR). Pierwszy start przewidziano na godzinę 11.

   0 Zobacz więcej
 • Nowe wyniki GPS Speed Master

  Nowe wyniki GPS Speed Master

  Gorący wiatr ze wschodu zaowocował siedmioma nowymi wynikami, zmianami w TOP 5 oraz powiększeniem liczby zawodników do pełnej 30-ki. Jeziora Gardno i Żnińskie najwyraźniej lubią wschodnie kierunki, bo właśnie z tych akwenów otrzymaliśmy najwięcej wyników.

   0 Zobacz więcej

Na skróty

Ciekawostki

 • Secret Sails - tanie żagle z Hiszpanii

  Secret Sails - tanie żagle z Hiszpanii

  Kiedy słyszymy o tanim nowym sprzęcie windsurfingowym, przeważnie mamy skojarzenia z produktem o niskiej jakości. Hiszpańska firma żaglowa próbuje walczyć z tym stereotypem...

  zobacz więcej
 • Z GoPro na trapezie

  Z GoPro na trapezie

  Z kamerą GoPro zawsze związany był pewien kłopot - znalezienie takiego miejsca mocowania, aby było widać zarówno osobę płynącą na desce, jak i to co się dzieje dookoła.

  zobacz więcej

GPS Speed Master (TOP5)

1 Adam Mróz 36.79 kts
2 Rafał Kapuściński 35.82 kts
3 Andrzej Wudarski 34.86 kts
4 Paweł Gonia 34.04 kts
5 Andrzej Wrembel 33.19 kts

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.